Zpracování cookies

Náš e-shop a partneři potřebují Váš souhlas s použitím souborů cookies, aby Vám mohli zobrazovat informace týkající se Vašich zájmů.

Odmítnout vše můžete zde.


Kde nás najdete?


Zapper-Club s.r.o.

Tereza Turková

Blanická 1088/27
120 00 Praha 2

Návštěvní hodiny pouze po telefonické domluvě!

parazitivnas@email.cz

 

+420 734 188 668

Volejte Po - Čt od 10:00 do 15:00

Nestíháme zvedat telefon?

Nezoufejte!

My vám zavoláme zpět.:)

Facebook/Zapper-Club

 

 

Těšíme se na Vás!

NOVINKY

arr3Deset příznaků nedostatku železa v krviDeset příznaků nedostatku železa v krvi Železo je pro lidský organismus nepostradatelný prvek. Je... arr3Mořská terapie Sea PlasmaMOŘSKÁ PLASMA PODLE PROTOKOLU RENÉHO QUINTONA: BUNĚČNÁ REGENERACE Autor: Francisco Javier Coll,... arr3Frekvence dle Dr. Clarkové  Frekvence dle Dr. Clarkové   Frekvence jsou uvedené v Hz ! příklad:... arr3Muž z Ústí vyloučil dvoumetrovou tasemnici: Epidemie pokračuje!http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/200238/muz-z-usti-vyloucil-dvoumetrovou-tasemnici-epidemi...

KONTAKTY

Zapper-Club.s.r.o.
Blanická 1088/27, Praha 120 00
tel: +420 734 188 668
napište nám

ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 650 Kč
naše cena 750 Kč
naše cena 335 Kč

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 149 000 Kč
naše cena 650 Kč

ANKETA

Jak se vám tyto stránky líbí?

Velice moc 81% Strašně moc 10% Nemnoho 5% Vůbec 5%

ČLÁNKY NAŠÍ PORADNY » Samosběr motolic NR 9/2016

Samosběr Motolic

Tereza „Škulovcová“ Turková

Nová Regena 9/2016

Léto nám pomalu, ale jistě končí a nám nezbývá než vzpomínat na krásné zážitky s ním spojené. Určitě jste využili široké nabídky sezónního čerstvého ovoce. Kdo by, v horkých letních dnech, odolal čerstvě nasbíraným jahůdkám, nebo zmrzlinovému poháru s právě natrhanými borůvkami z vlahých českých hvozdů a mýtin. A pro nás, masožrouty se jisto jistě našla příležitost i pro nějakou tu grilovačku klobásek, steaků, ryb a domácích hamburgerů. Málokoho ale napadne, že právě takové radovánky mohou spadat do rizikového chování, ba dokonce přímo k „sebevražednému“ hodování parazitů.

 

Invaze Echinokoků

Během léta jsem v Zapper-Clubu při měření frekvencí patogenů přístrojem F-scan zaregistrovala nečekaný nárůst hodnot Echinokoka.

FREKVENCE: Echinokok – Měchožil Zhoubný: 451,600 – 461,500 kHz, Echinokokové cysty: 441,150 – 446,500 kHz, Echinokok – Měchožil Větvený: 455,850 – 458,350 kHz.

De facto každý, kdo k nám přišel, s nimi měl co dočinění, aniž by o tom třeba i tušil. Ve zvýšené míře se pak tyto hodnoty prokazovaly i u malých dětí. Dnes už víme, že Echinokok je lidově označován za liščího parazita. Zároveň se ale můžeme nakazit i od psa nebo kočky. Co když ale doma psa ani kočku nemáte?  Nebo ani my ani naše děti nebyly ve styku s žádným jiným zvířetem, natož pak s liškou a přesto se ukázalo že Echinokoka hostíme? Možností nakažení se Echinokokem je spousta. Krom zmíněného kontaktu s kočkami a psi se můžete nakazit třeba i při okopávání záhonku. Stačí, aby přes plot k vám zavítala kočka od sousedů, která se na záhonku vykálela nebo vymočila. Echinokok je pak schopen čekat na nového hostitele v půdě až tři roky, kdy stačí pár minut neopatrného zahradničení bez ochranných rukavic, v horším případě pojídání špatně omyté zeleniny nebo ovoce z našich zahrádek, a neštěstí je na světě. Pokud rádi zavítáte s košíčkem do lesa na borůvky, maliny, nebo ostružiny a nevydržíte počkat domů, než plody řádně omyjete, pak si můžete být jistí, že se Vám právě povedlo zadělat si na nepěkné problémy. Lišek je u nás stále dost a vzteklina rozhodně není jediným strašákem pro návštěvníky tuzemských hvozdů. 

 

Co Echinokok dokáže?

Takový Echinokok, kterého jsme právě zbaštili společně se zmrzlinovým pohárem, dokáže nadělat pěknou paseku. Echinococcus multilocula a echinococcus granulosus (měchožil zhoubný/věvený) je nejmenší tasemnicí na světě. Vytváří v těle hostitele cysty rostoucí i několik desítek let. Imituje nádory a metastazuje do různých orgánů, kde může být mylně považován za rakovinový nález. Dokáže se krevním řečištěm dostat i do mozku kde vytváří nebezpečné hydatit cysty (cysta je plná zárodků další generace echinokoků a čeká jen na své uzrání, kdy praskne a dojde k další echinokokové invazi, v dalším případě pak k chirurgickému porušení kožovitého obalu cysty a dalšímu rozsevu po těle hostitele). Takováto cysta pak tlačí na mozková centra a v extrémních případech se tyto cysty mohou stát smrtelnými. Dalšími oblíbenými orgány Echinokoka jsou plíce (mylně diagnostikováno jako astma), játra (mylně diagnostikováno jako steatóza jater – ztučnění), ledviny (mylně diagnostikováno jako Grawitzův tumor), vaječníky (polycystická ovarióza – způsobuje neplodnost) a zároveň pak hydatit cysty v kostech. Co se týče kloubů, echinokok bujně požírá mezikloubní pojivový kolagen chrupavek, tím vzniká třecí plocha obnažených kostí a nesnesitelné bolesti. Celková destrukce kloubů se pak musí řešit jak jinak než endoprotézou. Je proto bláhové přisuzovat bolesti kloubů jen změnám počasí, nedostatečné výživě a opotřebení kloubů při sportu, nebo věkem.

 

Jak na něj?

Ideální plán odstranění Echinokoka je kombinace Zapperu, Plazmového generátoru RPZ-14 a nově i Athonu 7. Pokud se vám po těle potulují neidentifikovatelné cysty, které lékaři často nechávají ležet ladem, nejlepší co pro sebe můžete udělat je zappovat, zappovat a zase zappovat. Zapper je skvělým kontaktním pomocníkem při likvidování Echinokoků a hydatit cyst v orgánech. Pokud bychom se bavili o bolestivých kloubech, zde je nutná aplikace plazmového generátoru, který jimi prostoupí a dostává se až do nejhlubších zákoutí kostí a kloubů, ale také mozku! Athon 7 pak svou úžasnou technologickou výbavou zajistí, že i to, co nezvládne Zapper, nebo Plazmový generátor napoprvé, nebude se dál, díky narušení DNA Echinokoka, moci znovu rozmnožit. Zde je pak na řadě generativní vymírání parazita. Jednoduše řečeno, parazit se už nikdy nerozmnoží, zestárne a zemře sám, ale v ještě lepším případě ho dorazíte Zapperem a plazmovým generátorem. Pokud svůj boj s Echinokokem prokazatelně vyhrajeme a při dalších měření se neprokážou žádné hodnoty tohoto parazita, je naivní si myslet, že bolesti kloubů ustanou. Ano, nebudou dál požírány naše chrupavky, ale je teď na nás, abychom si od bolestí ulevili a dali tělu možnost kolagen do poškozených oblastí znovu navázat. Zapomeňte na veselé reklamy tančících stařečků odhazujících berle v dál a na poskakování po skalách jako nějaký sudokopytník. Většina těchto preparátů je z mrtvého vepřového nebo hovězího kolagenu.

 

Mrtvý vs. živý kolagen

Takzvaný mrtvý kolagen se získává z poražených prasat či krav. Až po jejich usmrcení, kdy se ze strojově odděleného kostního separátů a kůží vyvaří želatina. Ta je pak dál zpracována pro potřeby farmacie a všemožných potravinových doplňků. Kdežto tajemství živého rybího kolagenu spočívá v bleskovém stažení rybích kůží a jejich zmražení ještě před tím, než se stihnou částice kolagenu rozpadnout. Následují neobvykle mírné mechanické procesy zpracování, pomalé chemické procesy a jemná vícestupňová filtrace. Poté navazuje proces vytvoření vodného roztoku z čistého, křehkého a bezbranného kolagenu, aniž by při něm došlo k poškození jeho spirálové struktury. Při užívání živého rybího kolagenu dochází k intenzivnějšímu a hlubšímu prostupování kolagenových částic do tkání a to pomocí Peptidů (řetězce aminokyselin napomáhající správné navázání bílkovin v těle).

Pokud není poškození kloubů Echinokokem v takovém rozsahu, že by byla nutná endoprotéza, dá se situace zachránit právě živým kolagenem z ryb.

 

Nebezpečná grilovačka

Krom invaze Echinokoků jsem v poslední době u velkého množství lidí zjistila i přítomnost nebezpečné bakterie clostridium botulinum. Tato tyčinková bakterie produkuje neurotoxický protein botulotoxin. Pro člověka je smrtelná dávka botulotoxinu přibližně jeden mikrogram. Botulotoxin, resistentní k trávení, je snadno vstřebatelný střevní sliznicí. Po těle je rozváděn krví a lymfou, případně i podél nervů. Jako neurotoxin blokuje funkci nervů a vede k postupnému ochrnutí svalstva (včetně dýchacího) a smrti udušením za plného vědomí. Toto už je extrémní příklad ale na druhou stranu, proč riskovat. Na začátku bývají přítomny stavy silného pocení, zvracení a bolesti břicha. Postižení nervových vláken se navenek projeví jako periferní obrny okohybných svalů a očních víček (ptóza víček), špatným zaostřováním, dále pak jako paralýzy horních končetin, dolních končetin a jiných svalů. Časté je špatné polykání a ztížená artikulace. Postižení se týká také vegetativních nervů, které se projeví suchem v ústech, někdy zácpou (zástava střevní peristaltiky) a poruchami močení. Projevuje se únava a vyčerpání. Sníženy jsou i reflexy. Spory clostridium botulinum se mohou vyskytovat například v půdě, bahně, vodě a dále na kořenové i jiné zelenině. Kromě toho se nacházejí v trávicím traktu zvířat, odkud jsou vylučovány do okolního prostředí. Nejčastějšími způsoby nákazy člověka jsou obecně potraviny konzervované, a to především rybí výrobky, resp. maso a masné výrobky, uzeniny, kontaminované čerstvé maso, které je špatně tepelně zpracováno. Dále pak konzervovaná nebo špatně omytá zelenina, ovoce a houby. Po tomto výčtu možností nakažení se bakterií clostridium botulinum, je jasné, že není tak těžké se s bakterií setkat třeba i v podobě pohodové zahradní grilovačky, které si málokdo z nás v letních měsících nechal ujít. Nikdy nemáme jistotu jak se s masem nebo klobáskami nakládalo před tím, než se dostalo na pult obchodů, abychom jej my následně proměnili v kulinářský skvost při venkovní párty. V případě některého z uvedených symptomů zappujte a plasmujte frekvence 361 – 364,550 kHz.

 

 

 

Typy Botulismu:

Kojenecký botulismus (střevní botulismus)-  způsobovaný požitím spor C. botulinum, které pak rostou v střevech kojenců a uvolňují toxin. Zdrojem bývá med!!!

Potravinový botulismus - je způsobován požitím potravin obsahujících botulotoxin (maso)

Raný botulismus je nejméně častý a způsobuje ho toxin tvořený v ráně infikované bakterií C. botulinum. Častý u narkomanů nebo zemědělců

 

Samosběr motolic

Před nedávnem mne navštívila má velmi dobrá kamarádka Majka i s dětmi, tříletou Johankou a pětiletou Amálkou. Holky se zastavily v Zapper-clubu na své první měření a na uvítanou mi přinesly mísu krásných čerstvých jahod. Maminka Majka si mi postěžovala, že holky celé léto pokašlávají a bolí je bříško, přičemž nemají ani rýmu, neměly ani horečku, ani nikde neprostydly, ani snad nic špatného nesnědly.  Pustily jsme se tedy do měření F-scanem. U obou dětí byla shodně zvýšená hladina plísní a do nebe volající hodnoty motolic. Ptala jsem se Majky, co vyváděly o prázdninách a dlouho jsme se snažily přijít na to, co mohlo takové hodnoty způsobit. Nic nenasvědčovalo rizikovému chování. Až do chvíle, kdy jsme se loučily a mluvily o tom, co budou doma zappovat. Majka má doma Zapper a holky slíbily, že budou maminku poslouchat a i když je to moc nebaví, alespoň u pohádek se budou o Zapper střídat a zappovat programy plísní a všechny programy motolic. Popřála jsem holkám hodně štěstí při zappování a poděkovala za jahůdky. Přičemž mi holky prozradily, že je s maminkou samy nasbírali na poli jen a jen pro mne. A to byl ten moment, kdy jsme na to přišly! Maminka Majka společně s holčičkami chodily celé léto na samosběr jahod, kde se, jak známo, nejen sbírá do košíčku ale i rovnou do pusy. Aneb co hned sníš, to neplatíš. Takže holky celé léto baštily plody, byť čerstvých a zdravých, ale neomytých jahod. A to způsobilo takové hrozivé hodnoty při měření. Hlavními přenašeči motolic jsou hlemýždi a slimáci. Těch je kolem nás všude habaděj a co teprve pak na takovém poli plném jahod. Holky se přiznaly, že když už nějakého šnečka na poli našly, tak si s ním dokonce hrály, nechaly lézt po rukou a dva si vzaly s sebou domů, že si ve starém lavoru udělají malou šnečí zoo. Šnečci sice z domácí zoo pomalu ale jistě utekli, ale nechali po sobě na památku spoustu motolic, které děvčátka svou neopatrností a hraním si se šnečky nachytaly, nebo neopatrností maminky, která dovolila dětem zobat neomyté ovoce přímo z pole, snědly. Motolice mají na svědomí spousty zdravotních obtíží od bolestí žlučníku, oslabení jater, onkologických nálezů ve střevech až po chronické plicní obstrukce. Motolice patří mezi nejnebezpečnější parazity vůbec. Nepodceňujme je!

 

Milí Regenáři,

i idyla spojená se slunným létem může mít své stinné stránky. Mějte se proto na pozoru a nenechte vše dojít do důsledků. Lidské tělo má svou obranyschopnost ale nemůžeme se spoléhat jen na ni, zvláště u malých dětí. Pro sebe, své blízké a naše společné zdraví musíme neúnavně bojovat. Nevzdávejte se! Spoustu síly a odhodlání vám přeje ze Zapper-Clubu Tereza „Škulovcová“ Turková.